Haberler
Maliye Bakanı Şimşek’ten Recep Konuk’a Mektup.
Hem üretip, hem istihdam Sağladığınız için Teşekkürler!
Hem üretip, hem istihdam

Sağladığınız için tüşükkürler

Türkiye genelindeki yaklaşık 600.000 kurumlar vergisi mükellefi arasında, ödediği 33.792.535 Liralık vergiyle ilk yüzde 71’nci sıraya yükselen Konya Şeker’in bu başarısı devletin zirvesinin gözünden kaçmadı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a gönderdiği mektupla daha çok ürettiği ve daha çok istihdam sağladığı için Konya Şeker’e teşekkür etti.

Mektubunda, “ülkemiz ekonomisine yaptığınız katkının üstün bir başarıya dayalı olduğunu biliyorum” diyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, daha çok üretip, daha çok istihdam sağladığı için Konya Şeker’e teşekkür ederken bu başarının çok daha büyük ödüllerle taçlandırılmasını dilediğini vurguladı.

Maliye Bakanı Şimşek, Konuk’a gönderdiği mektubunda Avrupa’da ve dünyanın birçok ülkesinde yatırımlar ötelenip kamu hizmetlerinde kısıntılara gidilirken, ihtiyaç duyulan yatırım ve hizmetlerin ülkemizin dört bir yanına ulaşmasının vergi yükümlülüğünü yerine getirenlerin sayesinde olduğunu belirtti. “Verdiğiniz vergilerle bu ülkenin potansiyeli harekete geçiyor” diyen Bakan Şimşek, mektubunda özetle şunları söyledi;

“Devletimize ve halkımıza karşı olan ödevlerini sorumluluk bilinciyle yerine getiren şirketiniz takdire şayan olup göstermiş olduğunuz bu yüce davranış ile ekonomik, politik, sosyal ve bilimsel alanda büyük rekabetin yaşandığı küresel arenada, ülkemizin en önlerde yer alması için gösterilen azim ve kararlılığımıza büyük katkı yapmış bulunmaktasınız. Vergi vermenin sosyal ve hukuki bir anayasal sorumluluk olmasının ötesinde aynı zamanda kutsal, insani ve ulvi olduğunu idrak ettiğiniz aşikârdır.

Haklı gurunuz olan bu başarınızın çok daha büyük ödüllerle taçlandırılması en büyük dileğim, beklentim ve hayalimdir. Ancak naçizane en büyük ödülün başarının “kalbi duygularla” ifade edilmesi olduğunu düşünenlerdenim. Bu nedenle duygu ve düşüncelerimi bu mektupla size iletmeyi zevkli bir görev olarak telakki ettim.

Bu meyanda, ödüle layık bulunmanızı önemli ve çok kıymetli buluyorum. Ülkemiz ekonomisine yaptığınız katkının üstün bir başarıya dayalı olduğunun bilincindeyim. Veren elin alan elden üstün olduğunu şiar edinen ve bütün inançlar tarafından aynı şekilde kabul gören bu anlayış çerçevesindeki pozisyonunuzdan ötürü sizi kutluyorum. İnanıyorum ki vergi rekortmenleri listesine girmeniz aynı zamanda sevap hanenizin artmasına vesile olmuştur.

Başarı hikâyemizin kahramanı olan sizlere daha çok ürettiğiniz, daha çok istihdam yarattığınız için hikâyenin diğer bütün kahramanları ve Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı ve şahsım asına şükranlarımı sunuyorum.”www.recepkonuk.com.tr