Haberler
Konya Torku Şekerspor şampiyon oldu.
Konya Torku Şeker Spor Bisiklet Takımı, 21-23 Haziran 2012 tarihleri arasında Nevşehir’de düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nda, Türkiye Şampiyonu oldu.
“Ferdi Klasman”da Konya Torku Şeker Spor Bisiklet Takımı’ndan Miraç Kal birinci, Mustafa Sayar ise ikinci oldu, üçüncülüğü Kocaeli Brisaspor Takımı’ndan Eyüp Karagöbek kazandı.

Türkiye'nin ilk Continental Bisiklet Takımı olan "Konya Torku Şeker Spor", 21-23 Haziran 2012 tarihleri arasında Nevşehir’de düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza attı. Nevşehir-Avanos-Nevşehir yolunda gerçekleştirilen 120 km'lik Büyük Erkekler Türkiye Yol Şampiyonası'nda “Ferdi Klasman”da Konya Torku Şeker Spor Bisiklet Takımı’ndan Miraç Kal solo bir kaçışla birinci, Mustafa Sayar ise ikinci oldu. Üçüncülüğü Kocaeli Brisaspor Takımı’ndan Eyüp Karagöbek kazandı. Ferdi klasmandaki bu başarıların yanı sıra “Genel Takım Klasmanı”nda da Konya Torku Şeker Spor Bisiklet Takımı, Türkiye Şampiyonu oldu.

Konya Torku Şeker Spor Bisiklet Takımı, bu yıl 22- 29 Nisan tarihleri arasında 48.si düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda da başarılı bir performans sergilemişti. İvalio Gabrovski“Genel Ferdi Klasman”da elde ettiği birincilik ile “Turkuaz Forma”yı Konya’ya getirmişti.

Konya Torku Şeker Spor’un başarısı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk; ”Konya Torku Şeker Spor Bisiklet Takımı, bu yıl üst üste aldığı başarılarla bizleri gururlandırdı. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda ferdi klasmanda elde ettiğimiz şampiyonluk, bugün Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nda perçinlendi. Ferdi klasmanda hem birinciliği hem de ikinciliği Konya Torku Şeker Spor Bisiklet Takımı’ndan arkadaşlarımız elde etti ayrıca takımımızın ortak başarısı da “Genel Takım Klasmanı”nda da şampiyonluğu getirdi. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi. Konya Şeker Spor Kulübü’nün Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri olduğunu belirten Recep Konuk, “Uzun yıllar önce desteklemeye başladığımız bisiklet sporuna katkımızı sürdürüyoruz. Konya Torku Şeker Spor ile bisiklet sporunun ülkemizde gelişimi için çalışıyoruz. 2011 yılında Türkiye’nin ilk profesyonel bisiklet takımı olan Konya Torku Şeker Spor bu yıl katıldığı bütün yarışlarda bizi sevindiren sonuçlar aldı ve almaya devam ediyor. Bisiklet takımımızın bundan sonra da katılacağı yarışmalarda başarılara imza atacağına ve bizleri gururlandırmaya devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

www.recepkonuk.com.tr